Merhabalar, 500 internal server error hatası alıyorsanız eğer bunun sunucuya bağlı bir hata olduğunu belirtmekte fayda görmekteyim. Ama bir çok şey buna neden olmuş olabilir.

1- WordPress Kullanıyorsanız eğer ve de bir eklenti/tema/dosya yükledikten sonra gerçekleştiyse;

FTP’ye girin ve wp-content > plugins > içerisindeki bütün eklentilerin isimlerini değiştirin örneğin ; akismet klasörünü akismet2 yapın. ya da contact form 7 klasörünü contact form 72 gibi değiştirin. Bu işlemle yüklenen eklenti veya temalarınızın isimlerini değişitirin ; onları deaktif yapmış olacaksınız. eğer site açılmazsa düzelmezse ise bir başka çözüme geçebiliriz.

2- WordPress kullanıyorsanız ve de güvenlik amacıyla Veri Tabanı Ön Eki’ ni değiştirmiş iseniz

yani wp_ adlı önekinizi değiştirip başka bir şey yaptınız ve sonrasında eklenti yüklediyseniz ya da tema vs. bu işlemde allak bullak olacağından ötürü geri almanızı öneririm;

3- Memory Limit arttırmak

Eğer ki sitenizin ihtiyacı olan ram miktarını karşılamıyorsa sunucunuz; size varsayılan olarak atanan ram miktarını php.ini dosyasına müdahale ederek arttırabilirsiniz.

Erel Çolak tarafından yayınlandı

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

Yorum Gönderin