Contact Form 7 Seçeneğe göre birden fazla eposta adresine eposta gönderme

Merhabayın, tee antalyalardan bir arkadaş sordu dedi ki Contact Form 7 de birden fazla eposta adresine eposta gönderilebilir mi diye. Örneğin checkbox’lardan birisi seçildiğinde belirli bir adrese bir başkası seçildiğinde de belirli başka bir adrese gitsin; ya da select içerisinde bir departman seçilince ilgili departmana eposta göndersin. misal; destek seçilirse destek@erelcolak.com eğer teklif seçilirse de teklif@erelcolak.com a gitsin. Ya da çoklu seçim söz konusuysa yani checkbox içerisinde seçilen şıklara göre dilediğiniz adrese eposta gönderilsin. örneğin checkbox’ta fiyat almak istiyorum ve de destek almak istiyorum şeklinde seçenekler var ve ikisi de seçildi bu durumda destek@erelcolak.com’a ve de teklif@erelcolak.com’a eposta gitsin istiyorsunuz çözümü basit. Pipe dediğimiz contact form 7 nin güzide bir yanı mevcut bu pipe ile seçime dayalı html etiketlerine uygulanabilen bir sistem bize merhaba diyor. Ne demek seçime dayalı yani select, checkbox ve de radio butonlarından 3ünden herhangi birisinde kullanabileceğiniz bir özellik bu pipe sistemi. peki sadede gel erel sadede nasıl yapacağız bu işi ?

Çok basit efenim. Contact form 7 ‘ deki iletişim formunuzu açın oluşturduğunuz alanlara ek olarak şunu girin:

örneğin checkbox üzerinden ele alalım,

[checkbox your-recipient
  "destek almak istiyorum|destek@erelcolak.com"
  "teklif almak istiyorum|destek@erelcolak.com"
  "almak istediğim bi şey yok selam vereyim dedim|selam@erelcolak.com"]

bu ayarı girdiniz mi ? şimdi sıra bu epostaların nereye gideceğini belirlemede:

form sekmesinden çıkıp posta sekmesine gidiyoruz epostamızın gönderileceği sekme yani orada “kime” yazan yere

[your-recipient]

yazıyoruz. ve de böylelikle seçilen yerlere iletiliyor. hepsi bu kadar 🙂 artık contact form 7 de birden fazla eposta gönderimini seçime dayalı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. onur dedi ki:

    Selamlar,
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, Türkçe içerik bulmak çok zor..
    Dediklerinizi yaptım sıkıntısız çalışıyor fakat kime kısmının altında sentaks hatası var diye birşey var bu önemlimidir?

Bir cevap yazın