Immediately Invoked Function Expression Fonksiyonu Tanımladıktan Hemen Sonra Çağırma

Immediately Invoked Function Expression – IIFE – Fonksiyonu Tanımladıktan Hemen Sonra Çağırma

Merabayın bi çoğları bilmeyebilir şöyle bir durum var; fonksiyonu yazdınız e bir de çağırmanız gerekir öyle boş boş oturmaya gelmedik değil mi dersiniz fonksiyona. Ama her seferinde fonksiyonu yaz altına fonksiyonun adını tekrar belirt falan çok uzun iş uğraş isteyebilir çığırından çığartabilir adamı. İşte burada immediately invoked function expression devreye girer ve fonksiyon yazıldığı gibi çağırılır. yani şöyle:

Şimdi burada napdık ? fonksiyon tanımladık hemen sonrasında çağırdık onu değil mi? heh işte bunu böyle değil de işte şöyle yapabiliyoruz; fonksiyonu parantez içerisine alıp; sonrasında yine parantez ekleyip çağırabiliyoruz ahanda şöyle

Nasıl ama mükemmel değil mi ?

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

Bir cevap yazın