vBulletin class_core.php on line 3341 hatası çözümü

Merhaba arkadaşlar bugün vbulletin kurarken özellikle yerel host içindeki kurulumlarda karşılaşılan bir sorunun çözümünü sizlere sunuyorum. Hata 2 adet dosyadan kaynaklıdır bunların birisi class_core.php diğeri ise config.php şeklindedir. Her iki hatayı aynı anda alabilirsiniz ya da tek birisini alabilirsiniz bu tamamen yerel hostunuzun ya da hostunuzun özelliklerine bağlıdır.

Hatanın Kendisi Şu şekildedir ve de vBulletin’ i kurarken tam en başta ortaya çıkar sinir krizleri geçirtir efendim bu hata.

 

Hatanın Çözümü ise şu şekildedir.

A-CLASS_CORE.PHP yi bulma ve içindeki bir satırı değiştirme işlemi

A1- vBulletin’ i kurduğunuz klasöre gidin. (Bu klasör yerel hostta (localhost) www klasörü demektir, hostlarda ise http_docs klasörüdür.)

A2- includes klasörüne girin ve de class_core.php dosyasını bulun. ve Notepad++ ile açın ya da herhangi bir derleyici de olabilir fark etmez.

A3- 3341 numaralı satıra geldiğinizde şöyle bir ibare olacak karşınızda bunu aşağıdaki şekilde olacak şekilde değiştirin ve dosyayı kaydedin

  • $this->shutdown = vB_Shutdown::instance();
  • $this->shutdown =@ vB_Shutdown::instance();

B-CONFIG.PHP yi bulma ve düzenleme işlemi

B1- yine includes klasörünün içinde config.php’ yi açın ve en üstteki <?php komutunun hemen altına geçip şu kodu yapıştırın

  • @ini_set(‘display_errors’, false);

Bu kod hataları göstermeyi engeller ve kuruluma devam edebilirsiniz bu şekilde. Geçmiş olsun

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...