WhatsApp Görüldü ( Mavi Tik ) Nasıl Kapatılır ?

Whatsapp ‘ ta Görüldü (Mavi Tik ) 2 Adımda Kapatma Nasıl Olur Hemen Bakalım

Malumunuz whatsapp’ a yeni bir özellik eklendi; bu özellik ise atılan mesajın görülüp görülmediğini belli eden iki tane mavi tik. Bunu kapatmak normalde Whatsapp ın kendi bir özelliği değil; ancak biraz işin çakallığına kaçıp kapatmak mümkün. O da şu şekilde:

Örneğin birisi size bir mesaj yolladı lök diye telefonunuzun üst tarafındaki aşağı doğru çekilir menüde bildirimini gördünüz. işte o anda mesaja tıklamadan Mobil Veri (zaten kapalı ve eğer wi-fi ile bağlanıyorsanız wi-fi’ yi) kapatıyoruz. Yani telefonun internetle olan bütün ilişiğini kesiyoruz. Ve kapattıktan sonra artık güvenle Whatsapp’ taki mesajı okuyabiliriz. Tekrar mobil veri’ yi açana kadar görüldü işareti karşı tarafa gitmeyecektir. İnterneti açar açmaz karşı tarafta iki tane mavi tik çıkacaktır. O yüzden açmadan önce internetinizi son bir hamle daha yapıp whatsapp’ ta gelen mesajın üzerine basılı tutuyoruz ve ardından yollanan o son mesajı siliyoruz. şu an Mobil Veri’ yi açtığınız anda görüldü işareti gitmeyecektir.

iPhone’ larda ise mesaj geldikten sonra telefonunuzu Uçak Modu’ na alıyor mesajı okuyorsunuz. Sonrasında ise uçak modundan çıkıp normal geziniyorsunuz internetiniz açık ; android işletim sistemlerinden farklı olarak mesajı silmenize gerek yoktur.

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

1 Response

  1. Tevfik dedi ki:

    Güncellemeden sonra ilk aklıma bu çakallık gelmedi desem yalan olur 🙂

Bir cevap yazın