wordpress

Contact Form 7 içinde tema/eklenti shortcode yapılarını kullanmak

Merhabayın, Diyelim ki contact form 7 kullanıyorsunuz ve de temanızın size sağladığı bir shortcode ‘ u contact form içerisinde kullanmak istiyorsunuz, ancak normal olarak bunu yapmanız mümkansızdır (mümkün değil + imkansız). Ne bileyim contact form içerisinde bir modal göstereceksiniz ya da buton shortcode’u kullanacaksınız ya da tooltip ekleyeceksiniz sağa sola . İşte bu gibi sorunlarınız mevcutsa çözümü burada !

Contact form 7 içerisinde tema ya da eklentilerin shortcode yapılarını kullanmak için yapmanız gereken şeyi sırayla anlatıyorum

1- Contact Form 7 eklentisinin içerisindeki functions.php dosyasını açın

2- Aşağıdaki kodu bu dosyanın en sonuna ekleyiniz.

3- Bu yapıştırdığımız kod Contact form 7 içerisinde temanın ya da eklentilerin var olan bütün shortcode’larını kullanmanıza yardımcı olacak olan duayen koddur.

Geçmiş olsun artık contact form 7 içinde shortcode kullanabiliyorsunuz.

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

Bir cevap yazın