Bildirim yok ama uygulama simgesinde bildirim var gösteriyor sorunu çözümü

Merhabayın bu yazımda sizlere Bildirim yok ama uygulama simgesinde bildirim var gösteriyor sorunu çözümünü anlatacağım.

telefonumda Facebook messenger uygulaması simgesinin üzerinde rakam yazıyor ancak facebook messenger tıklağımda kimse yazmamış bana. ama bildirim hala orada. Bu yalnızca facebook messenger değil diğer uygulamalar için de geçerli. bütün mesajları gözden geçirdim la dedim ufak bi mesaj mı okumadan es geçtim diye teee 2012 deki mesaja kadar indim. ama yok… uygulamayı sildim tekrar yükledim yok. uygulama verilerini sildim önbellek sildim yol yok yok. Bir türlü uygulama simgesi üzerindeki bildirim sayısı (1 yazıyor) bir türlü gitmedi sonra detaylı araştırdım ve sorunu çözdüm sonunda.

Bildirim yok ama uygulama simgesinde bildirim var gösteriyor sorunu çözümü basit BadgeProvider adlı arkaplan servisi… Bu lanet BadgeProvider adlı servisi bi kere kapatıp açıyorsubuz sorun düzeliyor.

—NOT : Bazı telefonlarda BadgeProvider yokmuş onun yerine Beam Service varmış aynı işlemi beam service için yapabilirsiniz. Bu yazıya yapılan yorumlardan edindiğim bilgidir. Burçak’a teşekkürlerimi sunarım bilgilendirme için.

peki ya nereden kapatacağız? ayarlar menüsünden uygulama yöneticisi bölümüne girin. orada tümünü gösterin ve BadgeProvider adlı uygulamayı bulun ve önbelleği ve veriyi silip pasifleştirin sonra tekrar aktifleştirin 30 40 saniye sonra sorun düzelmiş olur geçmiş olsun.

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

4 Responses

 1. halil dedi ki:

  Teşekkürler telefonu kırmaktan vaz geçtim sayende

 2. Ali dedi ki:

  Bende o program yok ama aynı sorun var ne yapmalıyım

 3. burcak dedi ki:

  bende de BadgeProvider yoktu onun yerine beam service ı durdurmaya zorla dedim.messenger düzeldi.:

 4. İlyas acar dedi ki:

  Bende bu programlar yok tel GM 5 plus ne yapmalıyım

Bir cevap yazın