Hakkımda

Hayata Dair

11 Kasım 1987′ de İstanbul’ da doğmuşum, o zamanlar küçüğüm tabi hatırlamıyorum, bir o şaplağı atan ebeyi hatırlıyor gibiyim…Küçüklüğümün ilk 7 yılı istanbul’un Zeytinburnu ilçesinde geçti o zamanlardan aklımda kalan bir kaç şey ; 4 yaşımda okuma yazmayı , türev limit almayı, logaritmik fonksiyonların integralleri ile uğraşmayı seviyordum. Şaka bir yana okumuş ve yazmışım o yaşta dedem(ruhu şad olsun) tanık olmuş ilk. Ben bile sonradan fark ettim okuduğumu. Okumak bu muymuş dedim.

İtiraf etmeliyim ki 7 yaşıma kadar adımı “ereN” olarak biliyordum. nasıl ki tanıştığım herhangi birisiyle girdiğim sohbette “ereL” diye vurgulamama rağmen bana ereN diye hitap edilmekte … işte ben de kendime zamanında eren diyormuşum.Garip.

İlkokul 2. sınıfta Edirne’nin Keşan ilçesine taşındık. Baba memur ne de olsa. O yıllar biraz hatta ve hatta bayağı bir zor geçti benim için. Şu an soruyorum da ilkokul arkadaşlarımın çoğu ya Hapiste ya da öldürülmüşler. Öyle belalı yerdi. Hani şimdi tutup da en belalı yer bizim memleket gibisinden statikleşmiş erkek muhabbetine girmeyeceğim. Ama cidden belalıydı be arkadaş.

Lise yıllarım başlarken Samsun Atakum’ a taşındık. Üniversiteyi kazandık. Neresi mi ? Türkiye’ de 5 tane bulunan İngilizce Makine Mühendisliği’ ni Çukurova Üniversitesi’ nde okuduk tamı tamına 5 yıl boyunca 3. sınıfa geçemedim ya arkadaş. Olmadı tekrar hazırlandık ama bu sefer hedef Edirne’ye doğrultuldu ; Trakya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği diye bir bölüm. Makine Mühendisliğinden sonra dersler bir hayli kolay gelmeye başladı hatta Bugüne kadar bir tane sınava çalışmadım desem yeridir. Adana’da kendimizi yırtardık 20 aldığımızda arkadaşlar arasında kutlamalar yapar havalara atardık, silahlarla havalara maganda kurşunları yağdırırdık…burada ise 80 alalım sınıfın en sonuncusu oluyoruz arkadaş. Fizikte soru sorulmuş hiç unutmam ; 80 santigrad derece kaç fahrenayt eder…soru 30 puanlık. Bunu Adana’ daki arkadaşlarıma söyledim çocuklar telefonu yüzümüze kapattı söve söve. Şu an özel bir şirkette UI / Frontend Developer Olarak görevimi yapmaktayım. Twitter Bootstrap altyapısıyla çalışıyorum. Css ve Html ilgi alanım, hobim, canım ciğerimken photoshop benim yatağım yorganım huzur bulduğum programdır.

Tasarım Hakkında

Tasarım aslında bir yaşama biçiminden ziyade yaşamın ta kendisidir. Saatlerce yahut günlerce düşünerek elde ettiğiniz sonuç bir toplu iğne olabilir ancak bütün dünyaca kullanılan bir icat oluverir bir anda. üzerinde düşündüğünüze değer. Tasarım herkese yönelik olmalı, hedef kitle belirlendikten sonra parmaklar çıtlatılmalı ve klavyeye gömülmeli. Özellikle günümüzde herkes hali hazırda sistemleri anlamadan direk olarak kullanmaya merak salmış durumda ve işin enteresanı bu adamlar ekmek yiyorlar deli bir şekilde. Önemli olan güzel olanı değil ; o alanda en iyisini yapmaktır. Kalıcı bir şekilde tabiki. Saçmaladım iyice sanırım kimseye ders falan vermiyorum ama en azından bilin ; bilerek öğrenin. İşte bu yüzden ben de bildiğim her şeyi öğretmeye çalışıyorum.