sniffer_gpu.exe Photoshop CS6 Sorunu Çözümü

Merhabalar, sniffer_gpu.exe adlı photoshop klasörü içerisinde bulunan ve de onboard ekran kartınızla ana ekran kartınız arasındaki geçişi sağlayıcı yan program niteliğindeki bu illet olay hepinizin başına gelebilir. herhangi bir zararı olmayan aksine olması gereken bu exe bir yerden sonra photoshopaçılırken onboard ekran kartını aktifleştiriyor ve de ana ekran kartınızın gücüyle değil de daha düşük bir performansla photoshop’ u açmaya çalıştığından ötürü photoshop donuyor da donuyor. sonrasında reset ata ata bir oluyorsunuz. sniffer_gpu.exe sorununu çözmek için bir kaç yol var herhangi birisini seçebilirsiniz size kalmış. Ama unutmamak gerekir sniffer_gpu.exe normalde olması gereken bir dosya. bazen ekran kartlarınızın çakışması sonucunda böyle hatalar alabilirsiniz sıkıntı yaratmayınız kendinize efendim.

İşte sniffer_gpu.exe sorununun çözümleri

1- photoshop’ u açtınız ve dondu hemen ctrl + shift + del ya da ctrl + shift + esc ye basarak görev yöneticisine gelin ve orada çalışan programlar arasında sniffer_gpu.exe’ yi bulun. sonra da görevi sonlandırın deyin. photoshop’ unuz kendine gelecektir anında.

2- sürekli olarak bunu yapmaktansa bunun yerine bir diğer çözüm ise Program Files/Adobe/Photoshop CS6 içerisine gelip burada sniffer_gpu.exe nin adını sniffer_gpu2.exe olarak değiştirin. böylelikle programın çalışmasını engellersiniz. eğer ki bu sebepten bir hata alırsanız  adını tekrar eski orijinal haline getiriniz.

3 – Bunlar da yemiyorsa onboard ekran kartınızı güncelleştirip deneyiniz. Eğer daha da olmuyorsa photoshop’ u tekrar kurunuz. daha da olmuyorsa bilgisayarınızı camdan aşağı atma zamanınız gelmiştir.

You may also like...

Bir cevap yazın