WordPress Sunucu Taşıması Sonrası Kalıcı Bağlantılar Çalışmıyor Sorunu

Merhabayın tekrar uzun bir aradan sonra sizlere yaşadığım ve sonrasında hunharca gözlerimi kızartarak çözdüğüm bir sorundan bahsedeceğim. Bu sorun WordPress’ te hosting taşıma işlemi sonrasındaki kalıcı bağlantıların ne yapıp ettiyseniz bir türlü kabul olmaması ile alakalı. Diyelim ki wordpress bir siteniz var, aktarım işlemini yaptınız; veri tabanını cartını curtunu ayarladınız tamamen site açıldı tam girdiniz kalıcı bağlantılar bölümüne varsayılan ayarlardan kendi ayarlarınıza yani ileti adı %postname% gibisinden girdiniz o da ne, wordpress hosting taşıma işlemini başarıyla tamamlamış olmanıza rağmen Kalıcı bağlantılarınız çalışmıyor !!! İnternet üzerinde bir bununla ilgili bir çok yazı bulabilirsiniz. Ben burada bunu anlatmayacağım ; htaccess dosyasını değiştirin vs. gibi çözümlerle çözülmeyen bağlantı sorunundan bahsediyoruz. ortada deliler gibi sinir bozucu bir durum söz konusu.

Eğer ki wordpress sunucu taşıması sonrasında kalıcı bağlantılarınız çalışmıyorsa yapmanız gereken şey açık : her şeyi en baştan ancak tek bir şeyi değiştirerek yapmak : kalıcı bağlantıyı varsayılana çevirmek…

Gidin eski hosting’ teki sitenize (tabi duruyorsa ki aktarımın tamamlanmadığını görmeden silmeniz aptallık olur bilgileriniz), gerekirse nameserver’ları tekrar değiştirin üşenmeyin 10 dakikanızı almaz. siteye girin kalıcı bağlantıları “varsayılan” p=123 şeklinde olanı seçin ve kaydedin.

phpMyAdmin e gidin veri tabanını bu şekilde dışa aktarın… gerekli url düzenlemelerinizi yaptıktan sonra sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın