vBulletin Forum Blog CMS Türkçe Dil Paketleri Yükleme

Merhabalar vBulletin bildiğiniz üzere dünya üzerinde kullanılan en yaygın açık kaynak kodlu forum sistemidir. Türkçe dil paketlerinin olması ayrı bir cezbedicidir. vBulletin in 4. sürümünden sonra içine blog ve de CMS yönetimi de eklenmiş forum dışında popüler olan kavramlar tek bir çatı altında toplanmıştır. Peki ya bu çatı altında toplanan bu scriptin ingilizce olan varsayılan dil paketini nasıl yükleyeceğiz? Şimdi sırasıyla yapacağınız işlemleri resimli bir şekilde sizlere anlatacağım.

vBulletin Forum Blog CMS Türkçe Dil Paketleri Yükleme Aşamaları

1- Yönetim panelinizdeki Language & Phrases yazan bölümdeki Download / Upload Languages bölümüne tıklayın.

2- Açılan bölümde sağ tarafta import language XML file bölümüne gelin ve oradaki Dosya Seç bölümüne tıklayıp yukarıda indirdiğiniz dosyalardan vbulletin-language.xml adlı dosyayı seçin

3-Title for Uploaded Language yazan bölüme Türkçe yazın.

4- Ignore Language Version seçeneğini yes olarak işaretleyerek versiyonunuz farklı da olsa dil paketini yüklemenizi sağlayacaktır.

5- Import Tuşuna basın.

Hayırlı Olsun şu an vbulletin forumunuz tamamen Türkçe olmuş bulunmaktadır.

Sıra geldi Blog ve CMS bölümlerini Türkçeleştirmeye.

1- Yine az önceki gibi aynı şekilde Language & Phrases yazan bölüme gelip Download / Upload Languages‘ e tekrar tıklayınız.

2- Açılan bölümdeki import language XML file bölümünden dosya seç bölümünden vbulletin-language-Blog.xml adlı dosyayı seçin

3- BURASI ÖNEMLİ : Overwrite Language bölümünden az önce oluşturduğumuz Türkçe yi seçerek yeni bir dil oluşturmaktan ziyade var olan dilin üzerine ekleme yapacağız.

4- Tekrar ignore language version seçeneğini yes olarak işaretleyip import seçeneğine basın.

CMS için de aynı yöntemi kullanarak yükleyiniz. geçmişler olsun efendim. Artık vBulletin Türkçe Dil Paketi tamamen yüklenmiştir. Kongraculeyşıns.

You may also like...