css3

Google Font’ un @import özelliğinin çalışmaması

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Google Font ile web sitenize dilediğiniz font’ u Google’ ın bu servisini kullanarak koyabilirsiniz. Bunu CSS, Javascript ya da direk html den yapabilme imkanımız mevcut. hangisi daha uygunsa artık. Ancak bazı durumlarda bu fontlar çalışmayabilir. Google Font’ un çalışmama gibi bir durumu söz konusuysa dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; Eğer ki CSS ile @import yöntemi kullanarak eklediyseniz ;

@import ile başlayan satırın css’ in en üst satırında olduğuna dikkat edin. Aksi takdirde fontlar çalışmayacaktır. Daha doğrusu yazı tanımlamalarından önce yapılması gerekmektedir. yani siz ilk başlarda yalnızca margin padding vs. ayarlarsanız herhangi bir yazı stili tanımlamazsanız; tanımladığınız yerden önce yazmanız gerekir. Ancak kodların düzenliliği açısından bunu en üste yerleştirmeniz her daim daha iyi olacaktır. Aşağıdaki bir örnekte nasıl yapıldığını gösterdim.


See the Pen CDhkG by erel çolak (@erelcolak) on CodePen.

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

Bir cevap yazın