wordpress

WordPress Sidebar içerisinde shortcode kullanmak

Merhabalar, Hepiniz istemişsinizdir wordpress’te keşşşşke sidebarda shortcode ile bir şeyler yazabileydim. dim…dim…dim. Neden olmasın ki ? Php kullanılarak tasarlanan bir sistemde neden altı üstü bir sidebar’da shortcode yazamayasınız ki?

WordPress’te sidebar içerisinde shortcode kullanmak için öncelikle ilk işimiz kullandığımız temanın functions.php adlı dosyasını açıyoruz. sonra en alt satıra gelip ahanda bu kodu iteliyoruz.

Böylelikle widget_text adlı yani “metin” adlı sidebar bileşeninde dilediğimiz shortcode’u kullanıyoruz. Şimdi Görünüm > Bileşenler > Metin bileşenini seçin ve dilediğiniz shortcode’u yapıştırın. hülöööğ nidaları eşliğinde wordpress sidebar içerisinde shortcode kullanmanın zevkini dadundan yinmeyen zevkini yaşayın. Afiyet Olsun.

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

Bir cevap yazın