WordPress Bütün Yazılar İçerisinde Belirli Bir Terim Arama

Merhabalar, WordPress ‘ te özellikle bazen ihtiyacınız olabilir belirli bir terimi arayıp da bulmak. Misal geçtiğimiz günlerde 201 adet detaylı ürün yelpazesinde ürün detaylarında yazan küçük kelimeleri bulup o kelimenin olduğu ürünü düzenlemem gerekti. Örneğin; Sandalye satıyorsunuz. ve her sandalyenin yükseklik değeri mevcut. Teker teker hangi ürünü açıp bakmak zulümdür. ancak wordpress’ in yönetim panelinden toplu düzenleme yapabildiğimizi biliyoruz ve de o özelliğe ait bütün ürünleri bir seferde düzenlemek istiyoruz. işte bunun için ; yazılar, portfolio, sayfalar artık hangisindeyse sağ üst bölümde arama bölümü mevcut

Buraya direk olarak girdiğiniz değeri içeren bütün yazılar önünüze listelenecektir.

Yani; örneğin 500 yazdınız; ürünün adında da 500 yazıyorsa, ürünün içinde de 500 yazıyorsa resim falan bile olsa içerisinde 500 yazan anında getirecektir.

Ama siz diyelim ki yalnızca içerisinde 500 kelimesi olanları getirsin.  o zaman da yapmanız gereken dilediğiniz o yazıyı tırnak içerisinde yazmak olacaktır. “500″ gibi. işte hepsi bu kadar. ürünleriniz ya da yazılarınız içerisinde geçen herhangi bir terimi bu sayede bulabilirsiniz.

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

Bir cevap yazın