WordPress Bütün Yazılar İçerisinde Belirli Bir Terim Arama

Merhabalar, WordPress ‘ te özellikle bazen ihtiyacınız olabilir belirli bir terimi arayıp da bulmak. Misal geçtiğimiz günlerde 201 adet detaylı ürün yelpazesinde ürün detaylarında yazan küçük kelimeleri bulup o kelimenin olduğu ürünü düzenlemem gerekti. Örneğin; Sandalye satıyorsunuz. ve her sandalyenin yükseklik değeri mevcut. Teker teker hangi ürünü açıp bakmak zulümdür. ancak wordpress’ in yönetim panelinden toplu düzenleme yapabildiğimizi biliyoruz ve de o özelliğe ait bütün ürünleri bir seferde düzenlemek istiyoruz. işte bunun için ; yazılar, portfolio, sayfalar artık hangisindeyse sağ üst bölümde arama bölümü mevcut

Buraya direk olarak girdiğiniz değeri içeren bütün yazılar önünüze listelenecektir.

Yani; örneğin 500 yazdınız; ürünün adında da 500 yazıyorsa, ürünün içinde de 500 yazıyorsa resim falan bile olsa içerisinde 500 yazan anında getirecektir.

Ama siz diyelim ki yalnızca içerisinde 500 kelimesi olanları getirsin.  o zaman da yapmanız gereken dilediğiniz o yazıyı tırnak içerisinde yazmak olacaktır. “500″ gibi. işte hepsi bu kadar. ürünleriniz ya da yazılarınız içerisinde geçen herhangi bir terimi bu sayede bulabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın