OpenCart Bilgi Sayfaları Açılmıyor 404 Hatası Çözümü

Merhabalar, diyelim ki ssl falan yüklediniz ya da ingilizce dilini sildiniz vs. bir çok sebebi olabilir ama bir şekilde opencart’ ın bilgi sayfaları bölümlerinin link yapısı değişti ancak hiç bir şekilde giremiyorsunuz. Panelinizde görüyorsunuz orada yazılar ancak url’ ye tıkladığınızda size 404 hatası veriyor. bunun için 2 alternatif çözüm mevcut.

Bilgi sayfaları üyelik sözleşmesi , gizlilik sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi, hakkımızda gibi sayfalardır ve üyelik sözleşmesi ve benzer diğer sayfaların açılmaması 404 hatası vermesi cidden can sıkıcı bir durum haline gelmektedir. 2 çözümden ilki amatörce bir çözümdür.

çözüm 1 : opencart admin panelinize girin katalog sekmesindeki bilgi sayfalarına tıklayın ve oluşturduğunuz bütün bilgi sayfalarının içeriklerini bir metin belgesine ya da word’ e falan kopyalayın, hepsini kopyaladığınızdan emin olduktan sonra şimdi de hepsini silin. evet evet korkmayın silin, şimdi ise yeniden oluşturun ancak bunların isimlerini tamamen değiştirin yani üyelik sözleşmesi yazmak yerine üye sözleşmesi gibi farklı bir kelime kullanın. sonra kopyaladığınız içeriğinizi buraya yapıştırın. şimdi tekrar deneyin girmiyorsa yapacak tek bir şey kaldı o da diğer çözüme geçmek bu biraz daha profesyonelce ve kesin çözümdür.

çözüm 2 : öncelikle hosting panelinize girip phpmyadmin’ e gelin açtınız veri tabanını karşınıza çıkan tablolar arasında bulunan :

oc_information

oc_information_description

oc_information_to_layout

oc_information_to_store

bu dört tablonun içerisindeki HER ŞEYİ SİLİN.

bu dört tabloda bulunan veriler bilgi sayfalarının verileridir. Tüm verileri silin bu 4 tablodaki.

bunun haricinde son bi işlemimiz kalıyor o da

oc_url_alias

bu tabloya bi bakıyoruz oluşturduğumuz sayfaların url’ leri var mı diye. eğer varsa ; o satırları siliyoruz. yoksa sitemize tekrar geri dönüp bilgi sayfalarımızı tekrar oluşturuyoruz.

geçmiş olsun.

You may also like...

1 Response

  1. Özel Koltuk dedi ki:

    Üstadım Çok Teşekkürler Bu Url Alias Olayını Sayenizde Öğrenmiş Olduk 🙂 Ben bu hatayı etiketler sayfasında alıyordum, en son çare olarak etiketlerden linkleri kaldırmayı tercih etmiştim. Teşekkürler..

Bir cevap yazın