tinymce is not defined WordPress Hatası Çözümü

Merhabayın ;

siz de wordpress panelinizde yazı yazarken görsel ile metin seçenekleri arasında geçiş yapamıyor musunuz? yoksa tinymce yüzünden bir basit şey yüzünden shortcode’ larınız mı çalışmıyor ? yoksa visual composer (visual editor diye de geçebilir) bölümünden kolonları oluşturmak için düğmeye basıyor ancak her hangi bir tepki almadan öyle ekrana mı bakıyorsunuz ? Sağ tuş > öğeyi denetle tuşuna bastığınız zaman tinymce is not defined mi diyor ? işte size çözümü:

tinymce is not defined hatasını wordpress’ te alan arkadaşlar için:

ftp’ den wordpressin kendi ana dizininde bulunan wp-admin adlı klasöre girin.

load-scripts.php adlı klasörü bulun ümüğüne çökün ve açın o dosyayı;

daha sonrasında dosyanın ennnn altına inin ve <?php ile açılmış olan etiketin “?>” ile kapanmadığını fark edin ve sayfanın en altına ?> ekleyin.

haleluya… geçmiş olsun. artık tinymce is not defined hatasını almayacak yazılarınızı düzgüncene yazabileceksiniz.

Eğer bu da olmazsa : Kesin Çözüm :

wp-config.php dosyasına girin ;

en alt satıra gidin ve şu kodu yapıştırın.

define(‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false);

Erel Çolak

Front-End Developer olarak kendimi geliştiriyorum, HTML5, CSS3, JQuery, Bootstrap Gibi bir çok dille ilgilenmekteyim. WordPress, vBulletin, OpenCart, Moodle ve diğer CMS' ler konusunda aşırı bilgi sahibiyim ve de bu bilgileri elimden geldiğince paylaşıyorum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü okudum. Şimdilerde özel bir şirkette UI/UX Designer & Front-end developer olarak çalışmaktayım.

You may also like...

Bir cevap yazın